Katari és türkmén győzelem a lovaglásban

A versenyzők szerint a siker kulcsa a ló és a lovas közti jó kapcsolat.

A katari csapat új csillaga, Hamad Al Attiayah herceg nyerte az egyéni díjugratást az ötödik Ázsiai Fedettpályás és Harcművészeti Játékokon. A 22 éves versenyző, akinek segítségével csapatban ezüstérmet szerzett Katar, csupán 1 másodperccel előzte meg a szaúdi Khaled Abdulrahmant. Az eredménye 38,81 másodperc.

- El se tudom mondani, milyen boldog vagyok. Ez az első díjam – mondta a győztes.

A siker kulcsa a ló és a lovas közti jó kapcsolat: ha az állat nem engedelmeskedik, azt hibának tekintik.

- Egész nyáron Európában edzettem, és mindig az én lovammal. Biztos, hogy különleges kapcsolat van a ló és lovasa között – tette hozzá.

Az Akhal Teke Kupán Asgabatban a lovasok akhal tekini lovon lovagolnak. Ez Közép-Ázsia legnemesebb és leghíresebb lófajtája, ezt tartják a világ legrégebben létező lófajtájának. A 22 éves türkmenisztáni Nikolai Beglaryan nyerte az aranyérmet.

- Először el se hittem, nem is éreztem semmit, sokkos állapotban voltam. Nehéz volt a mezőny, komoly versenytársaim voltak – mondta a nyertes.

A díjugratás 1900-ban lett olimpiai sportág. Ez egyike azon kevés sportágaknak, ahol a férfiak és a nők együtt versenyeznek.