Hongkongi meglepetés Asgabatban

Több rekordot is hozott az asgabati Ázsiai Fedettpályás és Harcművészeti Játékok legutóbbi versenynapja.

Több rekord is megdőlt az asgabati uszodában az ötödik Ázsiai Fedettpályás és Harcművészeti Játékokon. A hongkongi női csapat teljesítménye még ezek közül is kiemelkedik.

A 4×50 méteres rövidpályás vegyesváltó döntőjében például 1:48.79-es idővel nyertek Kína és Thaiföld előtt. A verseny után a győztesek is alig hitték el, hogy győztek.

„A csapatmunka a legjobb. Csapatban nyerni az igazi! Mindannyian nagyon boldogok vagyunk, szerintünk nagyszerűen képviseltük Hongkongot, a hangulat pedig igazán csodálatos. Asgabat fantasztikus házigazda!” – lelkendezett Kong Yvette Man-Yi.

„Nagyon boldogok vagyunk, az érem, pláne a rekord, kissé váratlan” – mondta Hoi Chun Stephanie.

A rövidpályás úszóversenyek első napján a kínai férfiak 100 méter mellen rögtön arannyal nyitottak, amivel Kína az éremtáblázat élére ugrott.

A 19 éves Wang Lizhuo egyike a legjobb úszóknak, már eddig is két aranyat és egy ezüstöt nyert, és megdöntötte a játékok eddig legjobb eredményét 50 és 100 méter mellen. Az euronews stábjával beszélve nem is nagyon rejtegette boldogságát.

„Számomra ez az arany nagyon fontos! Féltem attól, hogy lecsúszok a győzelemről, az első 50 méter szoros volt, de most nagyon boldog vagyok!” – mondta.

Súlyemelésben az irako Aljumaili Safaa nyert. Már csak pár nap és vége az ötödik Ázsiai Fedettpályás és Harcművészeti Játékoknak, de a szakértők szerint a nagy rekorddöntések még csak most jönnek.