EventsEsemények

Pupp Réka ezüstérmes Bakuban

Öt ország cselgáncsozói nyertek aranyérmet a Baku Grand Slam nyitónapján, pénteken.

Öt ország cselgáncsozói nyertek aranyérmet a Baku Grand Slam nyitónapján, pénteken. Az azeri fővárosban 31 ország 183 dzsúdósa verseng.

A férfiaknál a 60 kilogrammos súlycsoportban Sisime Toru nyerte az aranyérmet. A japán dzsúdós a döntőben az üzbég Mukhriddin Tilovovot győzte le két vazaarival.

Szabó Csaba helyezetlenül zárt ebben a súlycsoportban.

A 66 kilósoknál az izraeli Tal Flicker állhatott föl a dobogó legmagasabb fokára. A döntőben Takajo Tomofumit múlta felül. A japán dzsudokának ez lett volna az ötödik Grand Slam-győzelme, de eggyel több büntetőpontot kapott, mint Flicker. Az izraeli először nyert meg Grand Slam-versenyt.

A nőknél az 52 kilogrammos Pupp Réka ezüstérmet nyert. A 20 éves paksi versenyző az elődöntőben ipponnal verte az Európa-bajnoki bronzérmes izraeli Gili Cohent.

A fináléban vereséget szenvedett Alexandra-Larisa Floriantól: román ellenfele egy vazaarival bizonyult jobbnak.

A 48 kilós súlycsoportban meglepetésre a brazil Stefannie Arissa Koyama lett aranyérmes. 21 évesen újoncként mutatkozott be Grand Slam-versenyen. A döntőben Milica Nikolicsot győzte le két vazaarival. A szerb dzsudoka tavaly megnyerte a zágrábi Grand Prix-t.

Az 57 kilósoknál is szerb ezüstérem született. Jovana Rogics a fináléban nem bírt a tajvani Csen-Linh Liennel. Az ázsiai dzsúdós végig irányította a mérkőzést, és végül egy vazaarival nyert. Ő az első tajvani cselgáncsozó, aki aranyérmet szerzett Grand Slam-en.

Szombaton négy súlycsoport küzdelmeivel folytatódik a bakui Grand Slam.