Tour de France: Matthews lehajrázta Sagant, Froome őrzi a sárga trikót

Az ausztrál kerékpáros mindhárom nagy körversenyen nyert már szakaszt.

Az ausztrál Michael Matthews nyerte a francia országúti kerékpáros körverseny 10. szakaszát.

Kedden Andorrából indult a mezőny, és 197 kilométert megtéve már francia földön ért célba. Ez az etap is hegyek között vezetett, habár korántsem volt olyan gyilkosan nehéz, mint a vasárnapi. Igaz, így is volt benne egy brutálisan hosszú, több mint 22 km-es emelkedő, a legmagasabb pontján 2408 méterrel a tenger szintje fölött.

A táv kétharmadánál lévő részhajrát Peter Sagan nyerte, és jó ideig úgy tűnt, hogy a szlovák esélyes a szakaszgyőzelemre is.

20 km-rel a cél előtt már csak kilencen maradtak az élbolyban. A befutóban Matthews bizonyult a leggyorsabbnak, így a Giro és a Vuelta után a Tour de France-on, azaz mind a három nagy körversenyen nyert már szakaszt.

Az összetett versenyben továbbra is a brit Chris Froome áll az élen. Előnye 16 másodperc.

Szerdán a festői Carcassonne és Montpellier között 162,5 km vár a mezőnyre a Tour de France-on.