A holland Demi Vollering nyerte a női Tour de France-t

A holland Demi Vollering nyerte a női Tour de France országúti kerékpáros körversenyt
A holland Demi Vollering nyerte a női Tour de France országúti kerékpáros körversenyt Szerzői jogok JEFF PACHOUD/AFP or licensors
Szerzői jogok JEFF PACHOUD/AFP or licensors
Írta: Euronews / KA és MTI

Demi Vollering a vasárnapi időfutamon még növelni is tudta az előnyét.

A nyolcszakaszos női francia körverseny utolsó etapján Marlen Reusser volt a leggyorsabb a Pauban rendezett 22,6 kilométeres egyéni időfutamon, de a svájci bringás összetettben nem volt veszélyes Volleringre, aki ezúttal második lett.

A dobogós helyekért ment az igazi harc, melyből Vollering belga csapattársa, Lotte Kopecky jött ki győztesen, mert az időfutamban elért harmadik helyével összetettben feljött másodiknak, maga mögé utasítva a lengyel Katarzyna Niewiadomát és a 40 évesen pályafutása utolsó idényét teljesítő holland Annemiek van Vleutent, aki így címvédőként leszorult a dobogóról.