Tour - Megvan az első idei hazai szakaszsiker

Először nyert szakaszt Alexis Vuillermoz a Tour de France-on. A francia országúti kerékpáros körverseny nyolcadik etapján a mezőny 181 és fél

Először nyert szakaszt Alexis Vuillermoz a Tour de France-on.

A francia országúti kerékpáros körverseny nyolcadik etapján a mezőny 181 és fél kilométert tekert Rennes és Mur-de-Bretagne között. Több szökési kísérlet is volt, de egyik sem vezetett eredményre. Az utolsó szökevénycsapatot a peloton nyolc kilométerrel a cél előtt fogta be.

A szakasz hegyi befutóval zárult. Vuillermoz fél kilométerrel a cél előtt robbantott, a többiek pedig már nem tudták utolérni. A 27 éves francia versenyző után az ír Daniel Martin 5, a spanyol Alejandro Valverde – és még 24-en – 10 másodperccel gurultak később célba.

Utóbbi bolyban volt Chris Froome is, aki így megtartotta az első helyet. A két évvel ezelőtti győztes összetettben 11 másodperrcel vezet Peter Sagan előtt.

A vasárnapi kilencedik szakasz 28 kilométeres csapatidőfutam lesz.