Ez a tartalom nem elérhető az ön régiójában

Speed - Moto GP: Valentino Rossié az utolsó szombati vb-futam

Access to the comments Kommentek

<p>Itt a Speed, az Euronews autó-, és motorsport magazinja, amely most kivételesen szombaton jelentkezett, ám ennek is megvan az oka.<br /> A motorkerékpározás katedrálisának nevezett asseni pályán mindig június utolsó szombatján rendezik meg a világbajnoki futamot, de ezen jövőre változtatni fognak. A királykategóriában Valentino Rossi ismét történelmet írt.</p> <p><strong>Rossi koccant és nyert!</strong></p> <p>A hatszoros világbajnok Valentino Rossi hatalmas csatában győzött a Yamahával a Holland Nagydíjon, ebben a kategóriában nyolcadszor diadalmaskodott Assenben. A Doktor óriási harcot vívott a címvédő Marc Márquezzel, és a hajrában koccant is a spanyollal, de a célegyenesbe fordító kanyart levágva megnyerte a világbajnoki futamot. <br /> Rossi több, mint 1.2 másodperccel előzte meg a Hondával versenyző Márquezt.</p> <p>A harmadik helyet az olasz csapattársa, a spanyol Jorge Lorenzo szerezte meg. </p> <p>Hagyomány ide, hagyomány oda, ez volt az utolsó alkalom, hogy a sorozat történetében szombaton tartottak versenyt. A továbbiakban a Holland Nagydíj sem lesz kivétel.</p> <p>Gyorsaságimotoros -vb, Holland Nagydíj, Assen <br /> Moto GP (26 KÖR) </p> <p>1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 40.54.037 perc<br /> 2. Marc Márquez (spanyol, Honda) 1.242 mp h.<br /> 3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 14.576 mp h.</p> <p>Az összetett állása (élcsoport)</p> <p>1. Valentino Rossi (Yamaha) 163 pont<br /> 2. Jorge Lornezo ( Yamaha) 153 pont<br /> 3. Andrea Iannone (olasz, Ducati) 107 pont<br /> 4. Marc Márquez ( Honda) 89 pont</p> <p><strong>Egy kis történelem: 28 éves böjt után holland siker a Holland Nagydíjon</strong></p> <p>A Holland Nagydíjat először 1925-ben rendezték meg, és 1949 óta szerepel a világbajnoki sorozatban. Azzal, hogy megnyílt a lehetőség a földkerekség legjobb versenyzői előtt, rendkívül nehézzé vált a hazai tehetségek útja. A szurkolóknak 1977-is kellett várniuk, hogy végre holland motoros nyerje meg a futamot.</p> <p>A Holland Nagydíj világbajnoki történetében a királykategóriában Wil Hartog volt az első hazai versenyző, aki futamot nyert Assenben. </p> <p>Pályafutása során még négy Grand Prix-versenyen tudott győzni.</p> <p>Az asseni nagy siker egyben azt is jelentette az 29 éves holland számára, hogy a Suzuki meghívta őt a gyári csapatába, ahol Barry Sheene társa lehetett. </p> <p>Hartog nem volt ideális motorversenyző alkat, 184 centiméteres magassága hátrányt jelentett a zsoké termetű vetélytársaival szemben, és mégis fantasztikus eredményeket ért el.</p> <p>Szerelése színéről kapta a becenevét: ő volt a Fehér Óriás.</p> <p>Hollandiában 1998-ban, Wil Hartog ötvenedik születésnapja alkalmából megnyitották a nagy motoros tiszteletére létrehozott múzeumot, amelynek legbecsesebb darabja az a Suzuki RG 500-as versenymotor, amellyel a legendás sportoló győzött 1977-ben.</p> <p><strong>Euro Formula 3000 – felfüggesztve</strong></p> <p>Az Auto GP, amely korábban Euro Formula 3000 nevet viselte, soha nem tartozott a legnépszerűbb versenyek közé annak ellenére, hogy olyan pilóták indultak el onnan, mint Felipe Massa vagy Romain Grosjean. Sajnos, új tehetségek talán már soha többé nem tűnnek fel ebben a kategóriában.</p> <p>Érdeklődés hiányában a Nemzetközi Autómobil Szövetség szünetelteti az Euro Formula 3000 versenyeket. Sem a versenyzőket, sem a szurkolókat nem vonzza eléggé a sorozat.</p> <p>2010-ben megpróbáltak életet lehelni a bajnokságba, az új neve Auto GP lett, amelyben futamonként 200 ezer eurós pénzdíjat osztottak szét a versenyzők között.</p> <p>Az idei szezonban az Auto GP világsorozat egy holland céggel kötött szerződést, de az együttműködés nem sokáig tartott, és az első forduló előtt be is jelentette a sorozatot képviselő szervezet (Auto GP Organisation), hogy útjaik szétválnak. </p> <p>Az Auto GP egyelőre nem tervez további versenyeket, mert sem a versenyzők, sem a nézők, sem a szponzorok nem mutatnak elég érdeklődést. </p> <p><strong>Egy baleset, és más semmi?</strong></p> <p>Az Európa Forma 3-ban már félbeszakítottak egy futamot ebben a szezonban a versenyek elégtelen feltételei miatt. A brazil Gustavo Menezes múlt heti, Spa-ban elszenvedett balesetét vizsgálva az látszik, hogy a dolgok alapvetően semmit sem változtak. Szerencsére a dél-amerikai pilóta ép bőrrel megúszta. </p> <p>A Speed a jövő héten ismét jelentkezik. Tartsanak velünk!</p>