Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Trump Freedom 250 ketrecharc: a sztárok távol maradnak

Trump Freedom 250 születésnapi ketrecharc-show: celebek távol maradnak
Trump Freedom 250 születésnapi ketrecharc-gálája: celebek távol maradnak Szerzői jogok  AP Photo - Canva
Szerzői jogok AP Photo - Canva
Írta: David Mouriquand
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Donald Trump 80. születésnapi, Fehér Házi ketrecharcgálája elriasztja a sztárokat: Adam Sandler, Jared Leto és Dwayne „The Rock” Johnson sem kér a június 14-i UFC Freedom 250-ből.

A Freedom 250 koncert fiaskója után, amelynek során az előre bejelentett főfellépők egymás után léptek vissza a közelgő rendezvénytől, Donald Trump újabb első vonalbeli sztárproblémával szembesül.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az UFC (Ultimate Fighting Championship) látványosság, amely a Fehér Ház déli gyepét 4500 férőhelyes ketrecharénává alakítja, láthatóan sorra veszíti el a celebeket.

A beszámolók szerint mintegy 300 meghívót küldtek ki hírességeknek, Dana White, az UFC elnöke pedig a Time magazinnak (forrás: angol) elmondta, hogy olyan nevek, mint a színészek Adam Sandler, Jared Leto, Jason Statham, valamint a rendező Guy Ritchie, az egykori NFL-játékos Tom Brady és a pankrátorból színésszé lett Dwayne „The Rock” Johnson is szerepeltek az UFC Freedom 250 vendéglistáján.

Úgy tűnik azonban, hogy a sztárok nem terveznek ténylegesen megjelenni június 14-én – amely egyben Trump 80. születésnapja is.

Munkások tovább építik az UFC-mérkőzés színpadát a washingtoni Fehér Ház déli pázsitján – 2026. június 7., vasárnap
Munkások tovább építik az UFC-mérkőzés színpadát a washingtoni Fehér Ház déli pázsitján – 2026. június 7., vasárnap AP Photo

Hasonlóan azokhoz a zenészekhez, akik bojkottálják a Great American State Fair koncertjeit, mert nem akarnak Trumphoz köthető eseményhez kapcsolódni, illetve pártos ünnepségek résztvevői lenni, az A-kategóriás sztárok is bojkottálják a ketrecharcot.

A The Rockhoz közel álló forrás a Vanity Fairnek (forrás: angol) azt mondta, hogy a színész nem vesz részt az eseményen, Adam Sandler és Jared Leto képviselői pedig jelezték, hogy ők sem lesznek ott a mérkőzésen.

Egyelőre senki sem tudja, végül ki jelenik meg, de az A-listás vendégek szempontjából úgy tűnik, a Trump-kormányzat és a köz- és magánszféra együttműködésében szervezett Freedom 250 rendezvények számára ez újabb foglalási kudarc.

A Freedom 250 egy köz- és magánfinanszírozású partnerség révén valósul meg, többek között a Trumphoz köthető Palantir és Oracle technológiai cégek, valamint a szövetségi beszállítók, a Deloitte és a Lockheed Martin támogatásával. A program egyre nagyobb figyelmet kap civil ellenőrző szervezetektől és kongresszusi képviselőktől amiatt, hogy szövetségi pénzeket Trumphoz köthető rendezvényekre fordítanak.

A fogyasztóvédelmi Public Citizen szervezet kongresszusi vizsgálatot sürget, miután a The New York Times arról számolt be, hogy a Freedom 250 adományozóinak elnöki hozzáférést ígértek, ha legalább 1 millió dollárt adnak.

Egy friss YouGov-felmérés szerint az amerikaiak 51 százaléka elutasítja a ketrecharcos ünnepséget, sokan ugyanis úgy látják, hogy az esemény inkább Trump bulija, semmint az Egyesült Államok 250 éves fennállását ünneplő rendezvény.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Vírusként terjed Trump festményszerű fociképe, Pride-viccek születnek

Botrányos fellépőlista: újabb zenészek léptek vissza a Trump Freedom 250 bulijáról

Fülöp-szigetek: megtalálták a több mint ezer foglyot szállító „pokolhajó” roncsát