Australian Open: Sinner-Medvegyev döntő lesz a férfiaknál

Djokovic gratulál az őt legyőző Sinnernek
Írta: euronews

Melbourne egyeduralkodója, a címvédő és 10-szeres bajnok Djokovics vereséget szenvedett az elődöntőben.

A 3. helyen kiemelt, orosz Danyiil Medvegyev kettős szetthátrányból legyőzte a hatodikként rangsorolt, német Alexander Zverevet az ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjében. A 4 óra 18 percig tartó összecsapás 5 szettjéből 3 is rövidítésben dőlt el.

Medvegyev 2021 és 2022 után harmadszor jutott döntőbe Melbourne-ben, ahol ezúttal, nagy meglepetésre Jannik Sinner lesz az ellenfele.

A 22 éves olasz ugyanis parádés játékkal, 3-1-re legyőzte a címvédő, tízszeres bajnok és világelső Novak Djokovicsot. Sinner ezzel megtörte a 24-szeres Grand Slam-győztes szerb játékos 33 mérkőzés, 2018 óta tartó melbournei veretlenségét.

Melbourne, férfi egyes elődöntő:

Sinner (olasz., 4.)–Djokovics (szerb, 1.) 6:1, 6:2, 6:7 (6–8), 6:3

Danyiil Medvegyev (orosz, 3.)–Alexander Zverev (német, 6.) 5:7, 3:6, 7:6 (7–4), 7:6 (7–5), 6:3