Magyar győzelem az Australian Open teniszbajnokságon

Az ausztrál nyílt teniszbajnokság egyik helyszíne, a Rod Laver aréna / Képünk illusztráció Szerzői jogok Fotó: AP
Írta: MTI / FT

Máthé Gábor a hallássérültek versenyén győzedelmeskedett. Máthé Temesvári Andrea tanítványa.

A magyar szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint Máthé Gábor nyerte meg a hallássérültek küzdelmeit az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A DEAC 37 éves játékosa a döntőben 6:4, 6:2-re verte a szlovák Marino Keglt. Máthé – aki a párosban Grand Slam-bajnok Temesvári Andrea tanítványa – tavaly ezüstérmes volt a brazíliai siketlimpián, a siketek világranglistáján pedig a második helyen áll.

Az Australian Openen idén először, bemutató jelleggel rendeztek a siketek számára egy háromnapos minitornát, a férfi és női mezőnybe is nyolc-nyolc játékos kapott meghívást.