Kopasz Bálint olimpiai bajnok, Varga Ádám ezüstérmes férfi kajak egyes 1000 méteren

Az aranyérmes Kopasz Bálint és az ezüstérmes Varga Ádám a férfi kajak egyesek 1000 méteres versenyének döntője után
Az aranyérmes Kopasz Bálint és az ezüstérmes Varga Ádám a férfi kajak egyesek 1000 méteres versenyének döntője után Szerzői jogok Kovács Tamás/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
Szerzői jogok Kovács Tamás/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
Írta: Attila Magyar

Kettős magyar siker kajak egyes 1000 méteren

Szenzációs versenyzéssel lett olimpiai bajnok Kopasz Bálint férfi kajak ezer méteren, Varga Ádám ezüstérmet szerzett. Női kajak kettesben olimpiai bronzérmes lett 500 méteren a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra kettős. Berecz Zsombor ezüstérmes lett a vitorlázók finndingi osztályában. Napi összefoglalónk az olimpiáról.

Jól startolt Kopasz Bálint, 250 méternél második helyen állt, majd féltávnál is kis különbség volt még a portugál Fernando Pimenta és közte. A második 500 méteren viszont ellenállhatatlan volt, és meggyőző fölénnyel nyerte a kajak ezer métert. Mögötte második helyen a remekül hajrázó Varga Ádám végzett, Pimenta harmadik lett. Kopasz ideje 3:20:6.43, Varga 3:22:4.31-gyel lett a második.

Vízilabda

Bejutott az elődöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott a tokiói olimpián, miután a keddi negyeddöntőben 14-11-re legyőzte a holland csapatot.

Női kajak kettes 500 méter

Bronzérmes lett a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra kettős, a Csipes Tamara, Medveczky Erika duó pedig negyedik helyen végzett ebben a számban.

Női kajak egyes 200 méter

Lucz Dóra hatodik helyen végzett női kajak egyes 200 méteren. A győzelmet a legnagyobb esélyes, az új-zélandi Lisa Carrington szerezte meg. A B döntőben induló Kárász Anna 16. helyen végzett az olimpián.

Vitorlázás

Egy rendkívül izgalmas utolsó futam után ezüstérmes lett a finndingi hajóosztályban a vitorlázó Berecz Zsombor. Az aranyérmes a brit Giles Scott lett.

Birkózás

Kötöttfogású birkózásban döntőbe jutott Lőrincz Viktor 87 kilogrammos kategóriában, így éremért birkózhat. A nyolcaddöntőben 6:1-re nyert a kirgiz Atabek Azisbekov ellen, a negyeddöntőben a német Kudla ellen tudott győzni.

Szőke Alex bronzéremért birkózhat, miután a férfiak 97 kilogrammos kategóriájának vigaszágán 5:1-re nyert a grúz Giorgi Melija ellen.

A női 62 kilogrammban szerepelt Sastin Marianna és a kötöttfogásúak 67 kilós súlycsoportjában érdekelt Korpási Bálint is kiesett a tokiói olimpia birkózóversenyének keddi napján.

Egy helyen a magyar olimpiai csapat eddigi sikerei:

Magyarország jelenleg 19. az éremtáblázaton. Az első Kína, a második az USA, a harmadik pedig a házigazda Japán.