Egan Bernal nyerte a Giro d’Italiát

Szerzői jogok Marco Alpozzi/LaPresse via AP
Írta: Peter Kristof

Valter Attila a 14. helyen végzett, ami minden idők legjobb magyar összetett eredménye háromhetes kerékpáros körversenyen

Egan Bernal nyerte a Giro d’Italiát. A kolumbiai versenyző közel kétperces előnnyel várta az olasz kerékpáros országúti körverseny utolsó szakaszát Damiano Caruso előtt, előnyéből pedig sikerült közel másfél percet megőriznie.

Az utolsó szakasz egy több mint 30 kilométeres időfutam volt, amelyen leggyorsabban az olasz Filippo Ganna ért a milánói célba.

Valter Attila 42., Dina Márton 139 lett. Valter így a 14. helyen végzett, ami minden idők legjobb magyar összetett eredménye háromhetes körversenyen. Dina a 100. helyen zárt.

A két éve Tour de France-t nyerő, 24 éves Bernal pályafutása második Grand Tour-diadalát ünnepelhette. Caruso mögött Simon Yates szerezte meg a harmadik helyet.