A Giro d'Italia nyitóetapjának mezőnye Székesfehérváron. Szerzői jogok Vasvári Tamás/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
Szerzői jogok Vasvári Tamás/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
Írta: Peter Kristof

Valter Attila 29. lett az első magyarországi szakaszon.

Mathieu van der Poel nyerte a budapesti Hősök teréről startoló olasz országúti kerékpáros körverseny, a Giro d'Italia első szakaszát. A legjobb magyar versenyző, Valter Attila a 29. helyen végzett.

A Budapest és Visegrád közötti 195 kilométeres szakaszon Mattia Bais és Filippo Tagliani korán meglépett a többiektől, a két olasz kerekest azonban a főmezőny – melynek első felében haladt Valter Attila és Peák Barnabás is – 13,5 kilométerrel a cél előtt utolérte.

A harmadik magyar induló, Fetter Erik valamivel több mint hat kilométerrel a cél előtt bukott, így ezután már nem tarthatott a többiekkel, majd a belga Lawrence Naensen nyitott hosszú hajrát, amikor már csak három kilométer volt hátra.

Az élen ezután többször is változott a helyzet, így – ahogy az várható volt – a visegrádi várig vezető emelkedőn mezőnyhajrá döntött. Az utolsó métereken van der Pool és Biniam Girmay viaskodott a győzelemért, végül – több mint négy és fél órás tekerés után – előbbi szakította át elsőként a célszalagot, így a szombati második szakaszon az Alpecin-Fenix kerékpárosa viselheti a rózsaszín trikót.

A dobogóra még Pello Bilbao állhatott fel, mert a céltól mintegy húsz méterre az addig a harmadik helyen hajrázó Caleb Ewan első kereke összeért Girmay hátsó kerekével, és az ausztrál elesett.

Valter Attila a mezőnnyel ért célba a 29. helyen, hátránya az összetett versenyben 14 másodperc a szakaszgyőztes van der Poel mögött. Fetter végül a 112, Peák a 167. helyen végzett.