Győzelem Bulgáriában, élnek az Eb-remények!

Nagy Ádám (piros mezben) most is hasznosan futballozott
Írta: Peter KristofEuronews

Magyarország ellenfele Izland lesz az utolsó meccsen, melyen az Eb-részvétel a tét.

Életben maradtak a magyar válogatott esélyei, hogy pályára léphessen a Puskás Arénában a jövő évi labdarúgó Európa-bajnokságon. Eb-pótselejtezőn Magyarország 3–1-re győzött idegenben Bulgária ellen.

Az eredmény lehetett volna szorosabb is, ha a bravúrokat is bemutató Gulácsi nem véd végig magabiztosan. Az első félidőben Orbán szerzett vezetést a magyar csapatnak úgy, hogy egy szöglet után „testelte” a labdát a bolgár kapuba.

Szünet után szinte azonnal Kalmár – egy megpattanó – szabadrúgásból volt eredményes, majd a 75. percben Nikolics fejesével gyakorlatilag minden eldőlt (0–3).

A befejezés előtt nem sokkal Jomov szépített, ezzel alakult ki a végeredmény (1–3).

**Az Európa-bajnoki részvételt Magyarország november 12-én Budapesten Izland ellen vívhatja ki.