Kosárlabda: Bravúros magyar győzelem Ukrajnában

Szerzői jogok -
Írta: Peter Kristof

Európa-bajnoki selejtezőcsoportjában aratott újabb sikerével a magyar férfi válogatott jó pozícióból várhatja a folytatást.

Hatalmas lépést tett a 2021-es Európa-bajnokság felé a magyar férfi kosárlabda válogatott.

Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese kétpontos győzelmet aratott Zaporizzsjában a vendéglátó Ukrajna ellen. De hogyan?

Bár a magyar csapat három negyedet is megnyert, mégis minden játékrész végén hátrányban volt, egészen az utolsóig.

A sikert – a csütörtöki, szintén kétpontos Szlovénia elleni győzelemhez (képünkön Perl Zoltán vezeti a labdát a szombathelyi mérkőzésen) hasonlóan – megint az utolsó másfél percben csikarta ki a magyar csapat, de ehhez nagyon kellettek például az egyaránt három-három triplát a gyűrűbe küldő Benke és Vojvoda korábbi hárompontos dobásai, az egész csapat jó lepattanózása, vagy – a  nem mellesleg 10 pontig jutó – Keller remek védekezése is.

A mieink a 39. percben Váradi betörésével fordítottak utoljára (59-58 ide), négy másodperccel a vége előtt azonban 60-60-ra állt a meccs. Csakhogy még a magyar csapat jött, Allen Rosco pedig az utolsó másodpercben begyötörte a labdát az ukrán gyűrűbe.

A magyar válogatott 62-60-ra nyert, így két győzelemmel vezeti Európa-bajnoki selejtezőcsoportját Szlovénia, Ukrajna és Ausztria előtt. Az Eb-re a csoport első három helyezettje jut ki.

Az Európa-bajnokságot jövőre Németországban, Olaszországban, Csehországban és Grúziában rendezik.