EventsEsemények

Yates az élre állt a Párizs-Nizzán

A brit Simon Yates nyerte a Párizs-Nizza királyszakaszát, és ezzel megszerezte a sárga trikót egy nappal a verseny vége előtt.

A brit Simon Yates nyerte a Párizs-Nizza országútikerékpár-verseny szombati, hetedik szakaszát, és ezzel az összetettben is az élre állt a vasárnapi utolsó etap előtt. A Mitchelton-Scott csapat versenyzőjének előnye 11 másodperc Jon Izaguirre előtt, a harmadik helyen a másik Izaguirre-testvér, Gorka áll pillanatnyilag.

A rendkívül nehéz, 175 kilométeres hegyi szakasz vége előtt négy kilométerrel indított Yates támadást, ennek köszönheti a győzelmet. A versenyben eddig vezető Luis Leon Sanchez nem bírta az utolsó, tizenhat kilométer hosszú emelkedőt, így a nap végére a top10-ből is kiesett.