Félrevezették a maratonistákat

A velencei maratonon a rendezők félrevezették az élbolyt, így egy ismeretlen helyi futó nyerte a versenyt.

A híres Szent Márk térre futottak be a harminckettedik velencei maraton teljesítői. De hiába a három évtizednyi rutin, az idei verseny nem várt fordulatot vett – szó szerint.

Ennek köszönhetően egy viszonylag ismeretlen helyi futó, Eyob Faniel nyerte meg a versenyt, megelőzve az esélyesnek tartott kelet-afrikai versenyzőket, akiknek hétfős élbolyát több motoros és kerékpáros vezette fel. A 25. kilométernél azonban a felvezetők eltévesztették az útvonalat, így a versenyzők több száz méteren át rossz irányba futottak. Így a két perccel mögöttük futó Faniel hirtelen az első helyen találta magát, és a célig meg is őrizte előnyét, végül 2 óra 12 perc 16 másodperc alatt ért célba.

A velencei maratont 2008-ban egy magyar futó, Kálovics Anikó nyerte meg.