Shiffrin hazai közönség előtt ünnepelt

Szerzői jogok

A szlovák Petra Vlhová nyerte a női műlesiklást az alpesi sízők világkupa-versenyén a coloradói Aspenben.

A fiatal sportoló szenzációsan versenyzett szombaton. Az első futam után még hátrányban volt, de a másodikban mindenkinél gyorsabbnak bizonyult, és pályafutása második vk-versenyét nyerte.

A liptószentmiklósi születésű Vlhová a sportág egyik nagy ígérete. Már 17 évesen debütált a felnőttek között, és kedvenc számában, a szlalomban egyre jobb eredményeket ér el.

— Michelle Morris (@WhazzupCAVS) 2017. március 18.

Mindössze 24 századmásodperccel szorult a második helyre a szám olimpiai bajnoka, Mikaela Shiffrin. A végén mégis a 22 esztendős amerikai volt a legboldogabb a hazai közönség előtt.

Remek szezont tudhat maga mögött, öt éven belül már negyedszer nyerte meg a szakági összetett versenyt legerősebb számában, a lesiklásban. Ám az idén először ő lett a sportág királynője, és a magasba emelhette a világkupa összetett győztesének járó kristálygömböt is.