Európa Liga - A Lyon elbúcsúztatta a Romát

A BL után az Európa Ligában is kialakult a legjobb nyolc mezőnye.

Továbjutott a Manchester United, mert idegenbeli döntetlen (1-1) után, Mata góljával 1-0-ra verte a Rosztovot.

Negyeddöntős a Lyon is. 4-2-es győzelmét követően a francia csapat csak 2-1-re kapott ki a Romától.

Az Anderlecht 1-0-ra verte az APOEL-t, így kettős győzelemmel, az Ajax 2-0-ra a Koebenhavnt, így 3-2-s összesítéssel jutott tovább.

Idegenben lőtt több góllal ment tovább a Schalke, amely 2-2-s döntetlent ért el a Mönchengladbach vendégeként. (Az első találkozó eredménye 1-1 volt.)

A Besiktas 4-1-re verte az Olympiakoszt. Mivel a görögországi mérkőzés döntetlen volt (1-1), a török együttes magabiztosan lépett tovább.

Két belga csapat közül az első találkozót 5-2-re megnyerő Genknek hazai döntetlen (1-1) is elég volt a továbbjutáshoz a Gent ellen. A Celta Vigo úgy lett negyeddöntős, hogy idegenben is legyőzte a Krasznodart (2-0-ra, az első mérkőzést pedig 2-1-re nyerték a spanyolok).