Drámai verseny: Stoch megnyerte, Tande megúszta

Sport

Kamil Stoch nyerte a síugrók hagyományos Négysáncversenyét, az esélyes Tande örülhetett, hogy nem törte össze magát.

A négy versenyből álló, nagy múltú sorozat utolsó állomása Bischofshofenben, az osztrák Alpokban volt, pénteken.

A lengyel Stoch, aki a második helyen állt az összetett versenyben, az első sorozatban 134,5 métert repült, majd a másodikban még ezt is túlszárnyalta 138,5 méterrel. Ezzel a bischofshofeni győzelem mellett az összetettben is ő lett az első. Az sem zavarta meg, hogy Innsbruckban bukott a földet érés közben.

A kétszeres olimpiai bajnok jutalma – a dicsőség mellett – 20 ezer euró (több mint 6,1 millió forint).

Stoch drámai körülmények között előzte meg legnagyobb vetélytársát, a norvég Daniel Andre Tandét, aki Garmisch-Partenkirchen-i és innsbrucki győzelme után az élről várta az utolsó sáncot. Ám a döntő ugrás közben kioldódott a kötése a jobb sílécén, és örülhetett, hogy esés nélkül megúszta. 117 méteres ugrásával az összetettben visszacsúszott a harmadik helyre, második a lengyel Piotr Żyla.

Az euronews büszke arra, hogy világszerte vannak újságírói, készen arra, hogy a helyiek álláspontját is megjelenítsék a világpolitikai eseményekben. Olvasson többet a témáról azon a nyelven, amelyen eredetileg megjelent!