Brit aranyeső a kilencedik napon

Megvédte olimpiai bajnoki címét Andy Murray.

ATLÉTIKA. A kenyai Jemima Sumgong nyerte az aranyérmet a női maratoni futásban, időeredménye 2 óra 24 perc 4 másodperc. A magyarok közül Erdélyi Zsófia az 52. helyen végzett, Papp Krisztina a 65., Szabó Tünde pedig a 83. lett a 156 fős mezőnyben.

KERÉKPÁR. A játékok kilencedik napján parádésan szerepeltek a brit sportolók. A pályakerékpározók sprintszámában Jason Kenny megvédte olimpiai bajnoki címét, a döntőben honfitársát, Callum Skinnert győzte le. Ez Kenny pályafutásának már az ötödik olimpiai aranyérme.

TENISZ. Megvédte londoni olimpiai bajnoki címét Andy Murray férfi egyesben. A brit játékos az első, akinek ez sikerült az olimpiai tenisztornák történetében. Murray a döntőben az argentin Juan Martin Del Potrót verte 7-5, 4-6, 6-2, 7-5-re.

GOLF. A britek ünnepelhettek a golftorna után is. Justin Rose nyerte a versenyt, és ezzel együtt az első olimpiai bajnoki címet ebben a sportágban 1904 óta. Az ezüstöt a svéd Henrik Stenson, a bronzot az amerikai Matt Kuchar viheti haza Rióból.