Magyar és amerikai siker a Budapest Maratonon

A női győztes, Barabás Eszter a célban
A női győztes, Barabás Eszter a célban Szerzői jogok Hegedus Robert/MTI - MTI
Szerzői jogok Hegedus Robert/MTI - MTI

A nőknél Barabás Eszter, a férfiaknál pedig az amerikai Mitchell Baum nyerte meg vasárnap a 38. Spar Budapest Maratont.

96 országból és több mint ezer magyar településről mintegy 23 ezren érkeztek a kétnapos rendezvényre. A szombati, nyárias 22-25 fok után, több mint 10 fokot csökkent a hőmérséklet, így tökéletes futóidőben rajtolhattak a SPAR Budapest Maraton különböző távjainak résztvevői.

Futott a 73 éves svéd Jan Paraniak és a 75. születésnapját ünneplő szlovák Eva Seidlova is, akik együtt összesen több mint ezer maratont teljesítettek már.

Novák Katalin köztársasági elnök is részt vett Magyarország ikonikus futófesztiválján,  egy staféta tagjaként nagynénjét kísérte a maratoni táv utolsó 10 kilométeres szakaszán.

Az útvonalon több tucat zenekar is támogatta a futókat, ismert DJ-k és énekesek, valamint a Magyar Állami Operaház kórusa és fúvósai is segítették a részvevőket.

A leghosszabb távon gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott Mitchell Baum, aki 2:24:36 óra alatt ért célba, másodikként Vigh Zoltán Krisztián (2:27:30) futott át a célvonalon, Simon Péter lett a harmadik (2:32:34).

A nőknél Barabás Eszter volt a leggyorsabb 2:54:17 órás teljesítményével. A német Pia von Keutz lett a második (2:54:29), Garai Ágnes Szonja futott be harmadikként. (2:58:32).