Kiélezett küzdelem a MotoGP mugellói futamán

MotoGP: győzelem az utolsó körben 2008 után először indulhatott az élről Mugellóban az olaszok kedvence, Valentino Rossi.

MotoGP: győzelem az utolsó körben

2008 után először indulhatott az élről Mugellóban az olaszok kedvence, Valentino Rossi. A Doktor öröme azonban nem tartott sokáig, mert technikai hiba miatt már a nyolcadik körben fel kellett adnia a versenyt.

A végig izgalmas futam Jorge Lorenzo és Marc Márquez között dőlt el. Lorenzo szinte végig vezetett, az utolsó körben Marquez megelőzte honfitársát, aki nem hagyta magát, és a célvonal előtt nem sokkal visszaelőzött. Végül 19 ezred másodperccel nyerte az Olasz Nagydíjat, ezzel növelte előnyét az összetettben is.

Jelenleg 115 pontos, Márquez 105, Valentino Rossi pedig 78. A mugellói futamon Andrea Iannone lett a harmadik.

A mugellói történelem

Mugellóban nem először volt ennyire látványos a MotoGP futam. 2006-ban például két olasz csatázott a győzelemért. Valentino Rossi és Loris Capirossi sokáig fej fej mellett haladt. A motorsport-rajongók a mai napig emlékezhetnek arra a versenyre.

A MotoGP-világbajnokság hatodik futamát 2006. június 2-án rendezték. Mintegy 90 ezren látogattak ki Mugellóba.

Valentino Rossi kiválóan kapta el a rajtot, ahogy Capirossi is. A két olasznak a Ducatival versenyző, spanyol Sete Gibernaura is kellett figyelnie.

A döntés az utolsó körökre maradt. Végül a Yamahával versenyző Valentino Rossi alig több mint fél másodperccel verte a ducatis Loris Capirossit, aki a második helytől függetlenül továbbra is vezette a pontversenyt, igaz, ugyanúgy 99 ponttal, mint Nicky Hayden.

A szezon végén az amerikai ünnepelhetett, Rossi a második, Capirossi pedig harmadik lett.

Karrierje második győzelmét aratta Meeke

Az 50. Portugál Rally utolsó napja is kiélezett küzdelmet hozott. A Citroënnel versenyző Kris Meeke meg tudta őrizni előnyét, ezzel karrierje második futamgyőzelmét aratta. A második helyre 29,7 másodperces hátránnyal Andreas Mikkelsen futott be. Sébastian Ogier végül a harmadik helyen zárt 34 és fél másodperces hátránnyal.

A világbajnoki pontversenyben továbbra is Ogier vezet Mikkelsen előtt. A rally-vb következő futamát június 10. és 12. között rendezik Szardínián, Algheróban.