Cruyff szervezete feladta a harcot

Elhunyt Johan Cruyff. Minden idők egyik legjobb labdarúgójának halálát tüdőrák okozta. Cruyff a családja körében, 68 évesen hunyt el. A legendás

Elhunyt Johan Cruyff.

A legendás 14-es játékosként az Ajax-szal, többek közt három Bajnokcsapatok Európa Kupáját nyert. A támadó a Barcelonával bajnoki címet és kupagyőzelmet ünnepelhetett, amit megismételt később a Feyenoorddal is.

A holland válogatottal Cruyff világbajnoki ezüst-, valamint Európa-bajnoki bronzérmes volt.

A háromszoros aranylabdás pályafutása vége felé játszott az Egyesült Államokban is, ahol előbb a Los Angeles Aztecs majd a Washington Diplomats színeiben húzott le egy-egy szezont.

A szenzációs játékospályafutást hasonló edzői karrier követte. Az Ajax-szal Cruyff 1987-ben érte el legnagyobb sikerét, amikor az amszterdami csapat megnyerte a Kupagyőztesek Európa Kupáját.

A KEK-et a Barcelona is elhódította Cruyffal a kispadon, majd a katalánok a holland mesterrel szerezték meg első Bajnokcsapatok Európa Kupája elsőségüket is.

A Barcelonával Cruyff négy bajnoki címet is szerzett, utoljára pedig edzőként 2009 és 2013 között a katalán válogatottat irányította.