Visszatért Wang a csingtaó-i Cselgáncs Grand Prix-n

Folytatódott a kínai Csingtaóban a háromnapos cselgáncs Grand Prix. A nőknél a 63 kilogrammos súlycsoportban a világranglista-vezető Tsedevsuren

Folytatódott a kínai Csingtaóban a háromnapos cselgáncs Grand Prix.
A nőknél a 63 kilogrammos súlycsoportban a világranglista-vezető Tsedevsuren Munkhzaya volt a favorit, de kikapott a török Busra Katipoglu-tól. A török versenyző meglepetésre bejutott a döntőbe is, de ott már kikapott a kínai Junxia Yang-tól.
A bronzérem a koreai bak Jiyuné és a kubai Maricet Espinosa-é lett.

A 70 kilósoknál a világbajnok francia Gevrise Emane első helyére számított mindenki, de az orosz Irina Gazieva kiejtette.
A döntőben a tavalyi csingtaói nagydíj győztese a német Iljana Marzok a horvát Barbara Matic-al mérkőzött. A horvát látványosan uralni tudta ellenfelét.

A férfiaknál a 73 kilós súlycsoportban a világelső és az idei bakui Grand Slam-nyertes azeri Rustam Orujov ismét döntőbe jutott, de a győzelmi álmait hamar tönkretette a japán Hashimoto Soichi, aki látványos fogásokkal fektette földre az azeri versenyzőt.

A 81 kilósok kategóriáját a korábbi világelső dél-koreai Wang, Ki-Chun nyerte, de ehhez a rendkívül jó technikájú japán Maruyama Goki-t kellett legyőznie. A szoros küzdelemben végül Wang diadalmaskodott.