Korner - Totti rekordja, a Dortmund újjászületése

A Korner, az Euronews futballmagazinja hétfőnként jelentkezik, és az előző hét labdarúgó-eseményeiből válogat. Mindent, ami fontos, és persze, érdekes.

Dortmund, Ajax: nagyon megy nekik!

Az új vezetőedző, Thomas Tuchel irányításával újjászületett a Borussia Dortmund. A fekete-sárgák vasárnap megszerezték ötödik győzelmüket is, ezzel pontveszteség nélkül állnak, és komolyan pályázhatnak a Bundesliga bajnoki címére. Hollandiában a Ajax-nak lehetnek hasonló, bajnoki ambíciói.

A szárnyaló Borussia Dortmund Hoffmann révén a 19. percben szerzett vezetést a Bayer Leverkusen elleni bajnoki mérkőzésen – 81 ezer néző előtt.
Az egyre nagyobb fölényt kiharcoló Dortmund az 59.percben növelte előnyét: Mhitarjan labdáját a japán légiós Kagawa küldte Leno kapujába. 2-0.
Aztán egy védelmi leverkuseni védelmi hiba megpecsételte a Bayer sorsát, mert ráadásul Wendell szabálytalankodott a 16-oson belül.. Tizenegyes! Aubameyang magabiztos volt!

Dortmund – Leverkusen 3-0, és ezzel a Borussia továbbra is veretlenül áll a táblázat élén, öt fordulót követően.

A holland listavezető Ajax idegenben is begyűjtötte a három pontot az Excelsiorral szemben.
Először El-Ghazi volt eredményes a 34.percben.
Az amszterdami piros-fehérek még az első félidőben eldöntöttek mindent.
A 21 esztendős Arkadiusz Milik nagy lövése talált utat a kapuba. A lengyel csatár hat bajnoki meccsen, az Ajax színeiben, három gólt szerzett.
Excelsior – Ajax Amszterdam 0-2.

Az Ajax továbbra is veretlen, eddig öt győzelem. egy döntetlen a mérlege.

*Vízilabda-eredmény Moszvában, Totti rekordja Rómában *

Fenn és lenn. Íme, az ellentétes irányok Moszkvában, Rómában, illetve Londonban.

Az orosz éllovas CSZKA Moszkva szívbajt hozott a szurkolóira, hiszen félidőben még 0-3-ra állt Szaranszkban, de aztán megtörtént a csoda: 6 gólt szereztek a második félidőben, és végül a moszkvaiak 6-4-re győztek a Mordovija ellen.

Francesco Totti, a Roma 38 esztendős veteránja megszerezte 300.gólját a bordó-sárgák színeiben, még pedig a Sassuolo ellen. Ez pedig csúcs, hiszen nem volt még arra példa az olasz labdarúgáa történetében, hogy valaki egyazon klub játékosaként 300 gólig jutott.

Megúszta kiállítás nélkül a kissé alattomosan játszó Diego Costa, a Chelsea csatára az Arsenal elleni rangadót. A játékvezető Michael Dean nem őt, hanem az Ágyúsok védőjét, Gabrielt állította ki, akit Costa folyamatosan heccelt, megfogta, visszahúzta őt is, és Koscielny-t is. Costa a pályán maradhatott. Hogy van ez?

Luis Suárez, a spanyol “építőmester”

Út az Eb-re című sorozatunkban méltassunk egy olyan játékost, aki az 1964-es sorozat egyik hőse volt. Igaz, hogy abban az esztendőben nem ő, hanem Denis Law kapta meg az Aranylabdát, de mégis bevonult az európai futballtörténelem nagyjai közé. Nem véletlenül.

A legendás irányító középpályás, Luis Suárez döntő részt vállalt a spanyol válogatott első Európa-bajnoki címének megszerzéséből 1964-ben. Ráadásul ő volt a földrész első játékosa, aki ugyanabban az esztendőben Európa-bajnok lett a válogatottal, ráadásul klubcsapatával, az Interrel megnyerte a Bajnokcsapatok Európa Kupáját is.
Suárez, a spanyol válogatott 10-ese 32-szer szerepelt a nemzeti csapatban, és 15 gólt szerzett.

Érdekesség, hogy Suárez 1960-ban már megkapta az Aranylabdát, de négy évvel később, amikor pedig még inkább rászolgált, már nem neki, hanem Law-nak ítélték oda a díjat.

Pontot rabol a Bilbao a Real Madridtól… vagy tévedünk?

Legutóbb telibe találtuk a london derbi végeredményét, ki tudja, talán most is lesz jó tippünk erre a hétre. Várjuk az Önök tippjeit is. Kérjük, küldjék el nekünk közösségi oldalainkra #TheCornerScores felhasználásával.

Íme, az Euronews sportszerkesztőségének tippjei:

Athletic Bilbao – Real Madrid 2-2
Bayern München – Wolfsburg 2-0
Paris Saint-Germain – Guingamp 3-0

De ahogy oly sokszor mondtuk már: akár tévedhetünk is…

Ágyúsok tisztelgése a rögbi vébé előtt

Az Arsenal játékosai – Ramsey, Chambers és Coquelin -próbálkoztak a tojás alakú labda megszelídítésével is, tekintettel a most zajló rögbi világbajnokságra. Akár a londoni rögbi szentélyben, Twickenham-ben is megállnák a helyüket. Kérem, ítéljék meg Önök.