US Open: Federer nem bírt a döntőben Djokoviccsal

Novak Djokovics nyerte az amerikai nyílt tenisz-bajnokságot. A szerb világelső 2011 után második alkalommal diadalmaskodott a US Openen, egyúttal idei harmadik, pályafutása 10. Grand Slam-győzelmét szerezte meg.

A 28 éves klasszis az első szettet 6-4-re nyerte a világranglistán második Roger Federer ellen.

A második játszma végén Djokovics két szettlabdát is hárított, de a svájci legenda csak behúzta azt; 7-5.

A harmadik és negyedik szettben is az döntött, hogy bár Federer összességében 23-szor jutott el bréklabdáig, Djokovics azok 80 százalékát hárította és nyerte a játszmákat 6-4, 6-4-re.

A csaknem három és fél órán át tartó látványos mérkőzés végén a szívós szerb örülhetett. Akárcsak négy éve, az idei szezonban is hármat nyert meg a négy Grand Slam-torna közül Novak Djokovics.