Fabio Aru nyerte a Vuelta a Espanát

A 25 éves olasz kerékpárosnak ez az első győzelme nagy körversenyen. A spanyol országúti körverseny utolsó, 21.szakaszán a versenyzők 98.8 kilométert

A 25 éves olasz kerékpárosnak ez az első győzelme nagy körversenyen.

A spanyol országúti körverseny utolsó, 21.szakaszán a versenyzők 98.8 kilométert tekertek Alcalá de Henares és Madrid között.

Arunak 1 perc 17 másodperc volt az előnye a spanyol Joaquim Rodríguezzel szemben, így csak arra kellett ügyelnie, hogy ne bukjon, és ne szakadjon le a mezőnytől.

Honfitársa, Vincenzo Nibali kizárása és a brit Chris Froome bukása óta Arut már az esélyesek közt emlegették a Vueltán. Az utóbbi napokban Tom Dumoulin volt a fő ellenfele, a holland azonban végül csak 6. lett.

Az Astana versenyzője végül összetettben 57 másodperccel előzte meg Rodriguezt. A lengyel Rafal Majka végzett a harmadik helyen.

Az utolsó etapot sprintbefutó után a német John Degenkolb nyerte, megelőzve a holland Danny van Poppelt és a luxemburgi Jean-Pierre Druckert.