Ez a tartalom nem elérhető az ön régiójában

Korner - Padlón a Real, mennybe ment Elefántok

Access to the comments Kommentek

<p><a href="http://hu.euronews.com/2015/02/02/korner-a-bayern-vesszofutasa-wolfsburgban/" rel="external">Az Euronews heti futball-összefoglalója, a Korner</a> minden hétfőn az előző hét érdekességeit veszi számba. </p> <p>Múlt héten megtippeltük az Atletico Madrid győzelmét, de ki számított a Real-védelem teljes összeomlására. És volt, aki eltalálta a Lyon – Paris Saint Germain találkozó pontos végeredményét? Nézzük, mi történt az említett összecsapásokon! </p> <p><strong>Atletico-lecke a Realnak</strong></p> <p>A Real Madrid régen kapott akkora verést, mint szombaton a Vicente Calderon stadionban. </p> <p>Tiago és Saul Niguez góljaival az Atletico Madrid már a 18. percben 2-0-ra vezetett, és a Real ezután sem tudta összekapni magát. </p> <p>A második játékrészben Griezmann, majd Mandzukic is betalált, az Atletico 4-0-ra nyert. A tavalyi BL-döntő óta ez volt a hatodik mérkőzés, amelyen a Real nem tudta legyőzni városi riválisát. </p> <p>A Real 1. az Atletico 3. a spanyol bajnokságban. </p> <p><strong>Ibra csak másodszorra verte be</strong></p> <p>Az első és a harmadik csapott össze a francia bajnokságban is. </p> <p>A kameruni Clinton N’Jie góljával az éllovas Lyon került előnybe a 31. percben, a Paris Saint Germain a második félidőben egyenlített. Ibrahimovics elsőre kihagyta a büntetőt, amelyet a bíró megismételtetett, a svéd csatár pedig másodszorra nem hibázott. </p> <p>1-1 lett a vége. A Lyon előnye két pont a párizsiak és a Marseille előtt. </p> <p><strong>Aranyos Elefántok, szürke Milan</strong></p> <p>“Fent és lent” rovatunkban – mint mindig – a hétvége legnagyobb győzteseit és veszteseit vesszük számba: </p> <p>Diadal 23 év után! Elefántcsontpart nyerte az Afrikai Nemzetek Kupáját. A döntő győztesei <a href="http://hu.euronews.com/2015/02/08/dramai-donto-az-afrika-kupan/" rel="external">tizenegyesekkel múlták felül Ghánát.</a></p> <p>Botrányt okoztak az Afrika-kupát rendező Egyenlítői Guinea szurkolói. A Ghána elleni elődöntőben a játék több mint fél órán keresztül szünetelt, mert a hazai szurkolók kövekkel és palackokkal megdobálták a ghánai szurkolókat. </p> <p>Tragédia Egyiptomban. A Zamalek hívei erőszakkal próbáltak meg bejutni csapatuk mérkőzésére, amiért rendőri erők léptek fel velük szemben. Az összecsapás során <a href="http://hu.euronews.com/2015/02/09/tucatnyi-halott-egy-kairoi-focimeccsen/" rel="external">több szurkoló meghalt.</a></p> <p>Krízisben a Milan. A hétszeres <span class="caps">BEK</span>, illetve BL-győztes 3-1-re kikapott a listavezető Juventustól, így csak tizedik az olasz bajnokságban. </p> <p><strong>Az első egymillió fontos</strong></p> <p>Az európai élklubok manapság több tízmillió eurót is képesek kifizetni egy játékosért, korábban viszont ennek töredéke is elég volt egy-egy sztár megszerzéséhez. “Évforduló” rovatunkban a Nottingham Forest 36 évvel ezelőtti angol rekordjára emlékezünk. </p> <p>1979 február 9-én Trevor Francis volt az első játékos, akiért több mint egymillió fontot fizettek Angliában. Bár Brian Clough, a Nottingham menedzsere mindig kisebb összegről beszélt, az adókkal terhelt valós vételár meghaladta az egymillió százezer fontot, ami több mint a duplája volt annak, amennyiért az addigi rekorder, Gordon McQueen a Leeds-ből a Manchesterbe Unitedhez került. </p> <p>A Birmingham City-től vett, 52-szeres angol válogatott Francis gyorsan megszolgálta az árát: átigazolása után pár hónappal győztes gólt fejelt a svéd Malmö elleni Bajnokcsapatok Európa Kupája döntőben. </p> <p>Francis két szezont töltött Nottighamben, 1981-ben a Manchester City-hez igazolt. </p> <p><strong>Akár tévedhetünk is</strong></p> <p>Eljött a pillanat, ismét tippelünk. Ritkán sikerrel, de azért próbálkozunk. Tegyék ezt önök is! Küldjék el tippjeiket az Euronews közösségi oldalaira a #TheCornerScores használatával! </p> <p>Az Euronews sportszerkesztőségének tippjei eheti mérkőzésekre: </p> <p>Chelsea – Everton 2-0<br /> Bayer Leverkusen – Wolfsburg 0-3<br /> AZ Alkmaar – <span class="caps">PSV</span> Eindhoven 0-2</p> <p>De persze: Akár tévedhetünk is!</p> <p><strong>Hátsó felét verte földhöz a vidám hálóőr</strong></p> <p>Robert Kidiaba harmadik lett a Kongói Demokratikus Köztársaság csapatával az Afrika-Kupán. Védései mellett a kapus – a gólöröm gyanánt, illetve a mérkőzések végén bemutatott – különleges ünnepléseivel tette emlékezetessé szereplését. </p> <p>Ha hasonlóan vicces videókra szeretnék felhívni a figyelmünket, megtehetik közösségi oldalainkon a #TheCornerBloopers használatával.</p>