Korner - A Bayern vesszőfutása Wolfsburgban

Korner – A Bayern vesszőfutása Wolfsburgban Hétfői futballösszeállításunkban felidézzük az előző hét érdekességeit, fontosabb erdeményeit

Korner – A Bayern vesszőfutása Wolfsburgban

Hétfői futballösszeállításunkban felidézzük az előző hét érdekességeit, fontosabb erdeményeit, mérkőzéseit, és – mint mindig – játszunk, illetve
tippelünk is egy kicsit.

A Bundesligában is folytatódott a bajnokság, bár a Bayern München kicsit elaludt, és a Wolfsburg pénteken nagyon megverte a bajorokat. Lehet, hogy Guardiola alatt megingott a kispad? A németek előtt azonban nézzük, mi történt Londonban, a Premier Liga rangadóján. Kiütötték a Bayernt, “ remyzett” a két angol óriás

A Chelsea a Stamford Bridge-en a francia Remy góljával szerzett vezetést a 41. percben, ám szűk négy percen belül a Manchester City egyenlített: David Silva volt eredményes a tabella első két helyzettjének mérkőzésén, amelyen a City többször veszélyezetett a londoni kékeknél.
A Chelsea 5 pont előnnyel áll az élen a Manchester City előtt.

Németországban nagyon meglepte a Wolfsburg a Bayern Münchent.
Dost révén már a 4.percben megszerezte a vezetést a zöld-fehér együttes. Aztán a holland légiós az első játékrész hajrájában bombagóllal növelte 2-0-ra a Wolfsburg előnyét.

Pep Guardiola, a Bayern mestere nem tudta felrázni csapatát, és az 53. percben a belga De Bruyne harmadik gólja katasztrófát sejtetett. 3-0!

A bajorok spanyol játékosa, Bernat még szépíteni tudott, de ennyi volt a müncheniek tudománya pénteken este.

A kegyelemdöfést a Dost után szintén duplázó De Bruyne vitte be a 73.percben fantasztikus szólót követően. Wolfsburg – Bayern München 4-1!

A 18. forduló hozta meg tehát a Bayern első vereségét a bajnokságban.

Az Arsenal felfelé tör, Wenger bajnoki címet akar

Kinek így, kinek úgy alakult az elmúlt hét, azaz egyszer fenn, egyszer lenn

Az Arsenal remekel a Premier Ligában, zsinórban harmadszor győzött Arsene Wenger csapata, és még gólt sem kaptak az Ágyúsok. Szombaton az Aston Villa volt a szenvedő fél az Emirates stadionban. Az Arsenal 5-0-ra legázolta a birminghami együttest, és a bajnoki táblázat ötödik helyén áll.

Ha már szóba került az 5-0, nos, a River Plate kissé keserű szájízzel vehette tudomásul, hogy az argentin szuperklasszikusok mérkőzésén a Boca Juniors ilyen arányban intézte el ősi riválisát. A River nyolc emberrel fejezte be a meccset, miután a bíró három játékost kiállított.

Diego Costa sem lehet boldog, mert három mérkőzésről eltiltották a Chelsea spanyol csatárát – brutalitás miatt. Costa megtaposta Can-t, a Liverpool török játékosát. Az játékvezető ugyan nem látta az esetet, de a videofelvétel perdöntőnek bizonyult..

Tragédia történt Szicíliában, 2007-ben, ezen a napon..

Nyolc évvel ezelőtt tragédiába fulladt a szicíliai derbi Cataniában. A futballhuligánok és a rendőrök összecsapása során életét vesztette egy rendőr, Filipo Raciti.

Mindez 2007. február 2-án, a Catania- Palermo mérkőzésen történt, az újjáéledő olasz futballhuliganizmus eredményeképpen. A forrongó indulatokat csak az tartotta féken egy ideig, hogy mindkét csapat megcélozta az európai kupaszereplést, és a mérkőzést a televízió is közvetítette. Akkor tört ki a lelátón a háború, amikor a Palermo megszerezte. a vezetést, a rendőrök összecsaptak a huligánokkal, könnygázt is bevetettek, miután az ultrák megtámadták a rendőröket. A meccset 30 percre félbeszakították.

Az egyik rendőr, Filipo Raciti súlyos májsérülést szenvedett, kórházba szállították, de még aznap meghalt.

Az Olasz Labdarúgó Szövetség ezután szigorú intézkedéseket hozott a futballhuliganiuzmus megfékezésére.

Akár tévedhetünk is….

Érdekesnek ígérkezik a hétvége az európai futballszurkolóknak. Nem volt könnyű kiválasztani, azt a négy mérkőzést, amelyek végeredményére tippeltünk. Mi így gondoljuk, de várjuk az Önök tippjeit is. Küldjék el nekünk a #TheCornerScores felhasználásával.

Íme, a mérkőzések: Tottenham – Arsenal 1-2
Juventus – Milan 1-1
Atletico Madrid – Real Madrid 2-1
Lyon – Paris St.Germain 1-1

De amint azt Önök is tudják: akár tévedhetünk is…