ATP-vb: vereséggel kezdett a világelső Nadal

Szerzői jogok

Zverev lepte meg a spanyol klasszist Londonban.

Nagy skalpot tűzött az övére Alexander Zverev, a teniszezők Londonban zajló ATP-világbajnokságának második napján; legyőzte a világelső Rafael Nadalt, ami korábban még nem sikerült neki, pedig már ötször meccseltek egymás ellen.

A német játékos, 2-2 után kétszer is elvette a 19-szeres Grand Slam-győztes, spanyol klasszis adogatását. Így 35 perc alatt 6-2-re nyerte az első játszmát.

A második szettet brékkel kezdte Zverev. Innen mindketten hozták adogatójátékukat, ami elvezetett a német 6-4-es sikeréhez.

Az Andre Agassi-csoport másik mérkőzésén Sztefanosz Cicipasz egyetlen adogatójátékos sem vesztett el, de így is csak rövidítésben nyerte meg az első szettet (7-6) Danyiil Medvegyev ellen.

A másodikban a görög teniszező 4-4-nél brékelte US Open-döntős orosz riválisát, majd kiszerválta őt (6-4) - 1 óra 43 perc alatt letudva az összecsapást.