Fernando Alonso újra világbajnok

A spanyol autóversenyző ezúttal a megbízhatósági világbajnokságon diadalmaskodott.

A kétszeres Formula-1-es világbajnok Fernando Alonso nyerte társaival az autós megbízhatósági világbajnokság, a WEC 24 órás Le Mans-i versenyét.

A győzelemért a Toyota 7-es és 8-as számú autója viaskodott. Előbbiben Alonso, Sébastien Buemi és Nakadzsima Kazuki váltotta egymást, a másik csapatot Mike Conway, Kobajasi Kamui és José María López alkotta.

Sokáig a 7-es Toyota tűnt győztesnek, ám nem sokkal a verseny vége előtt defektet kapott, így José Maria Lopez a bokszba kormányozta.

A 8-as Toyota élt a lehetőséggel és nem csak a Le Mans-i futamot, de a WEC-szezont is megnyerte, azaz Alonso a harmadik világbajnoki címét szerezte autós sorozatban.

A győztes Toyotával Nakadzsima Kazuki haladt át a célvonalon.

A versenyen Thomas Laurent autója megcsúszott és a pályakorlátnak csapódott, a francia pilóta társaival végül az 5. helyen végzett.