Pjongcsang 2018 - 2. nap

Meglepetés: kazah bronz a téli olimpián.

Nem csak saját aranyérmének, hanem honfitársai sikerének is örülhetett Simen Hegstad Krüger: norvégok foglalták el a pjongcsangi téli olimpia dobogójának mindhárom fokát a férfi sífutás 30 kilométeres, egy tömeges bukással is tűzdelt üldözéses versenyének eredményhirdetésén.

A férfi snowboard slopestyle számának döntőjét Redmond Gerard nyerte, aki az Egyesült Államokból érkezett a dél-koreai téli játékokra. Ő a kanadai Max Parrotot és a szintén kanadai Mark Mcmorrist előzte meg.

A női mogul döntőjének legnagyobb meglepetése a bronzérem megszerzője volt: Julija Galjseva Kazahsztánnak szerzett medált a francia arany és a kanadai ezüst mögött.

A férfi 5000 méteres gyorskorcsolyát olimpiai rekorddal nyerte meg a holland Sven Kramer, ezzel a mindenkori legtöbb címet begyűjtő férfi gyorskorcsolyázó lett. A dobogóra kanadai és norvég kihívói állhattak még fel.

A biatlon férfi 10 kilométeres sprintje a német Arnd Peiffer győzelmével zárult, az ezüst cseh, a bronz olasz gazdára talált.

A férfi szánkósok versenyében az osztrák David Gleirscher nyakába került az arany, amerikai és német ellenfelein kerekedett felül.

Az éremtáblát Norvégia vezeti Hollandia előtt, az eddig a legtöbb aranyat begyűjtő Németország a harmadik.