Babos Tímea és Kristina Mladenovic elődöntős az Australian Openen

Szerzői jogok REUTERS/Toru Hanai
Írta: Attila Magyar

A magyar-francia kettős az első helyen kiemelt duót ejtette ki.

**Magyar idő szerint kedd hajnalban küzdött meg egymással a Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős az első helyen kiemelt Csan Latisa, Andrea Hlavácková tajvani, cseh duóval az Australian Open negyeddöntőjében. **

A meccs különlegességét az adta, hogy Hlavácková és Babos tavaly együtt nyertek világbajnokságot, az elválás azonban nem volt zökkenőmentes, a két sportoló nincs kimondottan jó viszonyban.

Az első szettet 6-4-re a magyar-francia páros nyerte, a második viszont egyértelműen Hlaváckováéké volt. Babosék az összes adógatójátékukat elveszítették, és a fogadójátékaikat sem tudták megnyerni.

A mindent eldöntő harmadik szett hihetetlen izgalmakat hozott. 6-6 után következett a rövidítés, számos minibrékkel. Az idegőrlő csatát végül Babosék bírták jobban, és 8–6-ra megnyerték a tie-breaket

A magyar-francia kettős az elődöntőben a Lucie Safárová, Barbora Strycová (cseh)–Hszieh Szü-vej, Peng Suaj (tajvani, kínai) negyeddöntő győztesével találkozik.

Végeredmény: Csan Latisa, Andrea Hlavácková - Babos Tímea, Kristina Mladenovic 4:6, 6:0,6:7(6:8)