Dakar-rali: Peterhansel élre állt

A motorosoknál Sunderland vezet.

A harmadik szakaszt teljesítette hétfőn a Dakar-rali mezőnye Peruban.

A Pisco és San Juan de Marcona közötti 296 kilométeres szelektív szakaszt Nasszer al-Attijah teljesítette a leggyorsabban (3:09:08 óra) az autósok közül. A katari pilóta harmadik az összetett versenyben.

Al-Attijah mögött Stephane Peterhansel végzett a második helyen. A tizenháromszoros Dakar-győztes, címvédő francia versenyző összetettben átvette a vezetést, előnye több mint három perc (3:11 p.) honfitársa, Cyril Despres előtt.

A Szalay Balázs, Bunkoczi László páros felborult a dűnék között, majd mért idő nélkül jutott túl a szakaszon.

A motorosoknál Dési János 99. lett, a szakaszt Sam Sunderland nyerte. A KTM-mel versenyző brit összetettben is vezet, mert a korábbi éllovas, Joan Barreda eltévedt, és rengeteg időt vesztett.

A harmadik szakaszon második, argentin Kevin Benavides összetettben is második – több mint négy és fél perc (4:38 p.) hátránnyal Sunderland mögött. A harmadik helyről a chilei Pablo Quintanilla várta a negyedik etapot.