Terelőkúppal védekező hongkongi tüntetők

Videók. Terelőkúppal védekező hongkongi tüntetők

A tavalyi bajnok alulmaradt a fűnyírók versenyén. De nem is akármilyenen! A Le Mans mintájára – igaz nem 24, hanem 12 órás volt a futam. Az izgató nevű Les Lux Pussies nem bírta szusszal. A múlt évben győzött, de most motorhiba miatt feladta. Az első a Best Western névre hallgató fűnyíró pilótája lett, aki 12 óra alatt egészen pontosan 384 kört tett meg.

Moszkvában a téli jégsiklás nyári változatában mérték össze erejüket és tudásukat a nemzetközi mezőny meghívottjai. A férfiaknál és a nőknél egyaránt hazai győzelem született, bár a férfiaknál egy osztrák jégsikló lett a második. A moszkvai pálya egyébként állandó, így nyáron edzhetnek rajta a téli sportok szerelmesei.

A hongkongi tüntetők viszont szellemes megoldással védekeznek az egyre több könnygázt bevető rendőrök ellen. A gránátokat egy jól irányzott húzással terelőkúpokkal takarják le, és így semlegesítik a mérget.

Még mindig nem derült ki, miért telítődött meg füsttel a British Airways Londonból Valenciába tartó gépe közvetlenül a leszállás előtt. Kétszáz utasát a vészcsúzdákon menekítették ki, de csak hárman szorultak rövid kórházi ápolásra.

A skót Iain Macmillan profi fotós 1969-ben mindössze 6 kockát lőtt el azokra a pillanatokra, amikor a 4 Beatles pályafutása csúcspontján átgyalogolt a londoni Abbey Roadon. Az ötödikből készül a hasonló című lemez legendás borítója. A zebra azóta állami védelem alatt áll, most fél évszázaddal később pedig a rajongók idézték fel a Beatles vonulását.