Valverde nyerte a kerékpáros világbajnokságot

A 38 éves spanyolnak hat érme volt már, de most először tudott győzni.

Alejandro Valverde nyerte az országúti kerékpáros világbajnokság mezőnyversenyét. A 38 éves spanyol korábban hatszor szerzett érmet, de győznie most először sikerült.

A versenyt idén Innsbruckban rendezték, ahol több mint 4600 méternyi szintkülönbséget kellett leküzdenie a mezőnynek. Ezt nagyon kevesen bírták, a befutónál mindössze négyen küzdöttek a győzelemért.

A dobogóra Romain Bardet és Michael Woods állhatott még fel, a negyedik Tom Dumoulin lett.

A kegyetlen emelkedőkön sorra maradtak le a nagy nevek, így például a olasz Vincenzo Nibali, vagy a Vuelta-győztes Simon Yates sem bírta a tempót. A tavalyi világbajnok, Peter Sagan már nem sokkal a táv fele után feladta a küzdelmet.

A 258,5 kilométer hosszú verseny legnehezebb része a legvégén volt: a végső emelkedőn 28%-os meredekségű szakasz is volt.