A második nap is közönségsikert hozott Zágrábban

A Judo Grand Prix szombati versenyének összefoglalója.

Ahogy az első, úgy a második nap is közönségsikert hozott Zágrábban. A Judo Grand Prix szombati sztárja Akil Gjakova volt, aki lenyűgöző versenyzéssel utasította maga mögé a férfi 73 kg mezőnyét.

Az elődöntőben a koszovói dzsudoka a kíváló lábmunkájának köszönhette, hogy legyőzte a világranglista másodikját, az azerbajdzsáni Rustam Orujovot. A fináléban aztán egy még rangosabb ellenfél, az alacsonyabb súlycsoportban olimpiai bajnoki címet szerző Fabio Basile következett. Ám az olasz sem tudta megállítani Gjakovát, aki egy remek kontratámadás végén waza arival diadalmaskodott,

A balkáni sportoló második World Tour sikerét aratta, ezelőtt még februárban, a párizsi Grand Slamen zárt elsőként.

A hölgyek közül a francia Marie Eve Gahié nem akármilyen körülmények között győzött a női 70 kg-ban a japán Yoko Ono ellen. A fináléban végül aranypont döntött Gahie javára. A nyugat-európai versenyző már a második GP aranyát nyerte idén, összességében pedig 5. ilyen rangos viadalán győzött.

Férfi 81 kg-ban a német Dominic Ressel lett az aranyérmes, aki először állhatott dobogóra egy World Tour eseményen. A döntőben a belga Matthias Cassét verte.

Női 63 kg-ban a japán Nami Nabekura nem akármilyen skalpot gyűjtött be, ugyanis az utolsó mérkőzésen az olimpiai bajnokot, a szlovén Tina Trstenjakot verte egy csodálatos ellencsapással, amelynek ippon lett a vége.

A távol-keleti egy éve is győzött Zágrábban.