BL - Továbbjutott a Bayern, az Atlético, az Arsenal és a PSG is

A negyedik csoportkör nyolc találkozójával folytatódott a labdarúgó Bajnokok Ligája.

A C csoportban hiába vezetett a Barcelona Messi góljával, a Manchester City Gündogan, De Bruyne, majd újra Gündogan találataival fordított és 3-1-re nyert.

A Borussia Mönchengladbach 1-1-es döntetlent játszott a Celtickel. A csoportot a Barcelona vezeti.

Eindhovenben hátrányból fordítva nyert a Bayern München. Arias fejesével a hazaiak vezettek a 14. perctől, húsz perccel később Lewandowski 11-esből egyenlített. A második félidő derekán a győztes gólt is a lengyel csatár szerezte (1-2).

2-1-re nyert az Atlético Madrid is a Rosztov ellen. A két győztes továbbjutott a D csoportból.

Az A csoportban az utolsó percben lőtt góllal győzött a Paris Saint Germain a találkozót tíz emberrel befejező Basel vendégeként. Matuidi és Zuffi gólváltása után a kapásból a hálóba bombázó Meunier volt a nyerőember.

Az Arsenal 0-2-ről verte 3-2-re a Ludogorecet. A PSG és az Arsenal továbbjutott a legjobb 16 közé.

Döntetlen lett a B csoport rangadója, a Besiktas-Napoli találkozó. A gólok a hajrában estek. Quaresma 11-esből talált a kapuba, majd Hamsik távoli lövéssel mentett pontot a Napolinak (1-1).

A Benfica 1-0-ra verte a Dinamo Kijevet, amelynek a legcsekélyebbek a továbbjutási esélyei a csoportból.