Nincs újabb magyar érem az asztanai nagydíjon

Nem lett újabb magyar érem az asztanai cselgáncs Grand Prix második napján.

A kazah főváros nagydíján egy szinte a védjegyévé vált ipponnal nyert a világbajnoki ezüstérmes izraeli Yarden Gerbi a 63 kilós nők küzdelmeiben, a döntőben a svéd Anna Bernholmot verte.

70 kilogrammban az osztrák Bernadette Graf győzött, a fináléban a grúz Esther Stam ellen diadalmaskodott. A 22 éves, ifjúsági világbajnok osztrák versenyző először állhatott felnőttként is a dobogó tetejére világversenyen.

A 73 kilós férfiak versenyét Pierre Duprat nyerte. A korábban Európa bajnoki bronzérmes francia versenyző az izraeli Sagi Muki ellen győzött az asztanai verseny végig kiegyenlített döntőjében, kevesebb intésének köszönhetően. A francia másfél év után nyert ismét grand prix-versenyt.

A 81 kilogrammos férfiak küzdelme orosz házidöntőt hozott, amelyet végül a bakui grand prix-győztes Alan Kubetszov nyert meg egy jukóval az idei budapesti nagydíjon diadalmaskodó Kaszán Kalmurzajev ellen. A súlycsoportban Krizsán Szabolcs a hetedik helyen zárta a versenyt.