rendkívüli hír
This content is not available in your region

Egy napot várakoztatta, majd beengedte Törökország a szíriai kurd menekülteket

Egy napot várakoztatta, majd beengedte Törökország a szíriai kurd menekülteket
Betűméret Aa Aa

Törökország kinyitotta délkeleti határát, és mégis beengedi az Iszlám Állam elől menekülő szíriai kurdokat.

Pénteken 3000 elkeseredett és kimerült ember léphette át a határt, nagy részük nő és gyermek. Csütörtökön érkeztek a határra, a Szíriában és Irakban terjeszkedő dzsiahadisták támadása elől menekültek el.

- Tankokkal támadtak a falunkra – mondja ez a férfi. Lerombolták az otthonainkat. Már messziről hallottuk a közeledő harckocsik hangját, így hátrahagyva mindent menekültünk, mielőtt odaértek a szunnita hentesek. Amikor a távolból visszanéztem, láttam, hogy lángokban áll a falunk, otthonaink.

Csütörtökön még könnygázzal verték szét a menekültek befogadását követelő kurdok tüntetését.

A török külügyminiszter pénteken már a törökök testvéreinek nevezte a befogadott menekülteket.

Törökország már 847 ezer menekültet fogadott be Szíriából, a kurdokat azonban egy napot várakoztatták.

Ez az amatőr videó a Kobani határszakaszon készült még szír területen. Az Iszlám Állam fegyveresei által lerohant 21 kurd falu egyikében mutatja a helyiek tűzpárbaját a szunnita betolakodókkal.

Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.