Korner - Hatot vágott a Chelsea, megrogyott a Real Madrid

Az Euronews futballmagazinja, a Korner minden hétfőn összegzi a heti labdarúgó-eseményeket, és előre is tekint. Következzenek a részletek.

Fájhat Ancelotti feje

Spanyolországban térdre kényszerítették az egyik európai óriást, vagyis a Real Madridot. Bár a madridiak 2-0-ra vezettek, mégis kikaptak a Real Sociedadtól 4-2-re. Ramos és Bale gólja talán túlságosan megnyugtatta a Madridot, mert 11 perc után már két góllal vezettek idegenben, de a Sociedad még a szünetig egyenlített Martinez és Zurutuza révén, majd a második játékrészben a duplázó Zurutuza és Vela volt eredményes.

Az új madridi csillag, James Rodriguez finoman szólva nem csillogott, és most gondban van a fehérek olasz vezetőedzője, Carlo Ancelotti, a döcögő csapatjáték miatt. Di Maria, Xabi Alonso és Morata sem játszik már a királyiaknál. Lehet, hogy hiányoznak ?!

Az Ajax vesszőfutása A holland bajnok Ajax Amszterdam a múlt héten hazai pályán kapott ki 3-1-re a PSV Eindhoventől, és most idegenben nem bírt a Groningennel. Az Ajax 4 forduló után csak a hetedik helyen tanyázik.

A Groningen gól nélküli első játékrész után szerezte meg a vezetést a halovány Ajax ellen Botteghin révén a 48.percben.

Ronald de Boer csapata 22-szer próbálkozott gólszerzéssel, mindhiába.

A Groningen a zsúfolásig megtelt Euroborg stadionban még egyet hozzátett: De Leeuw a 87. percben állította be a végeredményt.

Groningen – Ajax 2-0!

A Chelsea odavágott

A Premier Liga meglepetéseredményét a Mourinho-művek, vagyis a Chelsea szolgáltatta azzal, hogy Liverpool-ban 6 gólt vágott az Evertonnak, és zsinórban már a harmadik sikerénél tart. A két gólos Diego Costa volt a meccs embere.

A spanyol csillag keretbe foglalta a mérkőzést, mert az 1. és a 90. percben szerzett gólt. Mourinho csapata más dimenzióban játszotta a futballt, és sokan már most, a liverpooli 6-3 után borítékolják a kékek bajnoki címét.

A londoniak eddig mindhárom bajnoki mérkőzésüket megnyerték, összesen 11 gólnál tartanak, és természetesen a Premier Liga élén tanyáznak.

Romokban a Sahtar edzőtábora Megszenvedi az ukrán futball is a háborús helyzetet.Súlyos károk keletkeztek a Sahtar Doneck edzőtáborának létesítményeiben, amikor találatok érték a tábort egy éjszakai támadás során.

A becsapódott két lövedék teljesen megsemmisítette a központi épület felső szintjét, azt részt, ahol a csapat vezetőségének irodái vannak – áll a klub hivatalos közleményében.

A tűzoltók megfeszített munkával próbálták eloltani a hatalmas tüzet, amit végül sikerült lokalizálni, de egyes épületrészek még mindig lángokban állnak.

Három nappal ezelőtt az edzőtáborra is hullottak bombák, és találatot kapott a Donbass Aréna is, amely az Európa-bajnokság egyik helyszíne volt. A csapat a hazai meccseit ideiglenesen Lvivben játssza majd le, míg a Sahtar vezetősége Kijevben tevékenykedik.

Akár tévedhetünk is

Ezúttal barátságos válogatott mérkőzések végeredményét tippeljük meg szokásos rovatunkban:

Németország – Argentína 1-1
Franciaország – Spanyolország 1-2
Olaszország – Hollandia 0-0