Vuelta: De Marchi szakaszgyőztes, Valverde vezet az összetettben

KERÉKPÁR. Az olasz Alessandro De Marchi nyerte a spanyol országúti kerékpáros körverseny hetedik szakaszát.

Pénteken az Alhendin és Alcaudete közötti 169 kilométeres etapon tekert a mezőny, igencsak hegyes-völgyes terepen. Már jócskán túl voltak a féltávon a versenyzők, amikor négyen is megszöktek: a kanadaiRyder Hesjedal, a francia Hubert Dupont, a svájci Johann Tschopp és De Marchi. Ekkor már sejteni lehetett, hogy a verseny négyük között dől majd el.

Már csak 16 kilométer volt hátra a célig, amikor Hesjedal bukott, és ezzel lényegében elveszítette reményét a szakaszgyőzelemre.

Végül az olasz kerékpáros faképnél hagyta riválisait, és már menet közben fogadhatta a gratulációkat. Kényelmesen, hajrá nélkül, 1 perc 35 másodperces előnnyel érkezett célba. Ideje 4 óra 1 perc 52 másodperc. Hesjedal a bukása után szenzációs befutóval még elcsípte a második helyet Dupont előtt.

Az összetettben továbbra is a spanyol Alejandro Valverde vezet a Vueltán. Második a kolumbiai Quintana 15 másodperc hátránnyal, harmadik a súlyos sérülése után remekül versenyző spanyol Alberto Contador.