rendkívüli hír

rendkívüli hír

Harcra készülnek a kelet-ukrajnai Szlovjanszkban

Éppen ezt olvassa:

Harcra készülnek a kelet-ukrajnai Szlovjanszkban

Harcra készülnek a kelet-ukrajnai Szlovjanszkban
Betűméret Aa Aa

Egyre inkább hadiállapotra emlékeztető hírek és képek érkeznek Kelet-Ukrajnából. A Szlovjanszkban kezdett hadművelet folytatását ígérte az ukrán ügyvezető államfő, aki fegyverletételre és a túszok elengedésére szólította fel az oroszbarát fegyvereseket. A szeparatisták ehelyett az összecsapásokra készülnek.

- Városunkat megtámadták és már sebesültek is vannak. A gyerekek, nők és idősek maradjanak otthon, akinek azonban fegyvere van, segítsen. Meg fogjuk védeni a városunkat – mondta egy videóüzenetben Szlavjanszk önjelölt polgármestere, Vjacseszlav Ponomarjov.

Miközben az ukrán erők a külvárosban építenek ki állásokat, a szakadárok a belváros utcáin járőröznek. A kijevi védelmi minisztérium szerint a szeparatisták nehézfegyverzetet is használnak, így lőhettek le péntek hajnalban két helikoptert. Az egyik pilóta és egy ukrán katona meghalt, a másik pilótát állítólag elfogták az oroszbarát erők. A Reuters tudósítója szerint a helikopterből tüzet nyitottak a szakadárokra. Az incidens után az ukrán erők elfogtak négy embert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy közük lehetett a helikopterek lelövéséhez.