Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Pars Krisztián ezüstérmes

Pars Krisztián ezüstérmes lett a Moszkvai Atlétikai világbajnokságon. A lengyel Pawel Fadjek dobta a legjobbat 80 méter 97 centimétert. Pars Krisztián 80 méter 3 centiméteres dobásával a második lett és ezzel eddig a legeredményesebb magyar atléta a világbajnokságon.

Női 100 méteres síkfutásban Shelly-Ann Fraser-Pryce nyerte az aranyérmet. A jamaicai futó 10.71 század másodpercet futott.
Az elefántcsontparti Murielle Ahouré futott be másodiknak, rajtuk kívül még az amerikai Carmelita Jeter állhatott a dobogóra.

Christine Ohuorogu nyerte a 400 méteres női síkfutás döntőjét. Igaz az utolsó pár méteren nagyon kellett dolgoznia, hogy megmaradjon az előnye. A brit sportoló 49 másodperc, 41 századmásodpercen futotta le a távot. Közvetlen mögötte ért célba a botswanai Amantle Montsho az orosz Antonina Krivosapka lett a harmadik.

Női súlylökésben az új zélandi Valerie Adams nyerte az aranyérmet. Így négy egymást követő alkalommal álhatott a dobogó tetején. A legjobb eredménye 20 méter 88 centiméter volt. Rajta kívül még a német Christina Schwanitz és a kínai Gong Lijiao állhattak fel a dobogóra.

Raphael Holzdeppe nyerte a férfi rúdugrást. A német atléta átugrotta az 589 centimétert. Megelőzve az olimpiai bajnok francia Renaud Lavilleniet. Holdzeppe kíváló formában volt minden ugrása elsőre sikerült.

A 110 méteres férfi gátfutást David Oliver nyerte. Az amerikai atléta 13 másodpercen futotta a távot. Honfitársa Ryan Wilson nyerte az ezüstérmet, az európa bajnok orosz Sergey Shubenkov lett a harmadik.