Az Euronews többé nem érhető el Internet Explorer-rel, ez a böngésző ugyanis nem támogatja a legújabb technikai fejlesztéseket. Arra kérjük, használjon más keresőt, mint amilyen az Edge, Safari, Google Chrome vagy Mozilla Firefox.

Sarapova és Serena a Roland Garros döntőjében

A címvédő és a világelső jutott a francia nemzetközi nyílt teniszbajnokság női döntőjébe.

A tavalyi győztes Marija Sarapovának volt nehezebb dolga a Roland Garros elődöntőjében. Az orosz játékos az első szettet megnyerte Viktoria Azarenka ellen, de a tornán harmadik kiemelt fehérorosz hölgy egyenlített. 6-1, 2-6 után a döntő játszmában megint Sarapova volt a jobb (6-4), így megvédheti tavalyi elsőségét.
A másik tavalyi finalista kiesett, de ez nem meglepetés. Serena Williams 46 perc alatt átgázolt Sara Erranin. Az olasz játékos csak egy játékot tudott elvenni a világranglistán élen álló amerikaitól, aki 6-0, 6-1-re győzött. A 2002-ben győztes Williams 11 év után játszhat ismét döntőt a Roland Garroson.