Djokovics és Wawrinka a második körben

Írta: Tamas Borbely

6-3, 7-6 arányban győzött Novak Djokovics a torontói Rogers Cup első fordulójában a bosnyák Mirza Basic ellen. A korábbi világranglista harmadik helyezett Stan Wawrinka szetthátrányból felállva megverte az ausztrál Nick Kyrgiost.

6-3, 7-6 arányban győzött Novak Djokovics a torontói Rogers Cup első fordulójában a bosnyák Mirza Basic ellen. A mérkőzés érdekessége az volt, hogy a szerb eredetileg egy koreai ellenféllel kellett volna megmérkőzzön, ám az ázsiai játékos kénytelen volt visszalépni egy hátsérülés miatt. Basic az ő helyére ugrott be. Djokovics másfél óra alatt végzett bosnyák ellenfelével. A második fordulóban a szerb, a kanadai Peter Polansky ellenfele lesz.

A korábbi világranglista harmadik helyezett Stan Wawrinka szetthátrányból felállva megverte az ausztrál Nick Kyrgiost. A 33 éves, háromszoros Grand Slam-győztes Wawrinka az első játszmát simán elveszítette Kyrgiosszal szemben, a második és a harmadik szettben azonban előnybe került, így a 2 óra 3 perces mérkőzésből ő jött ki győztesen. Wawrinka ellenfele a második fordulóban Fucsovics Márton lesz. A felek idén egyszer már játszottak egymással, Genfben Fucsovics 6:4, 6:0-ra megverte Wawrinkát.