Fegyverrel ment a klubtulajdonos a pályára – leállították a görög bajnokság meccsét

Szerzői jogok REUTERS
Írta: Pálfi Rita

Nem tetszett a Paok Szaloniki tulajdonosának egy bírói döntés, elindult a pályára reklamálni, egy pisztollyal.

FRISSÍTÉS

Felfüggesztik az eset miatt a görög labdarúgóbajnokságot.

Félbe kellett szakítani a görög bajnokság rangadóját, mert fegyverrel rohant a pályára egy bírói döntés miatt reklamálni az egyik csapat tulajdonosa.

A harmadik helyen álló Paok Szaloniki fogadta a tabella élén álló AEK Athént a görög bajnokság vasárnapi fordulójában.

A mérkőzés utolsó percében gólt szerzett a hazai csapat, mellyel egy 1-0-ás győzelemmel zárult volna a meccs. Azonban a bíró miután először úgy tűnt megadja a találat, megváltoztatta döntését, és les miatt érvénytelennek minősítette.

Ivan Szavvidisz, a Paok tulajdonosa ekkor robbant be a pályára, hogy vitába szálljon a bíróval. Az üzletember Oroszoszágban szerezte vagyonát, és még parlamenti képviselő is volt Vlagyimir Putyin pártjában. Szavvidiszt először ugyan sikerült meggyőzni, hogy hagyja el a pályát, később visszatért. Ezúttal kabátja nélkül, így jól lehetett látni a pisztolytokot a nadrágján, benne egy fegyverrel.

A bíró először felfüggesztette, majd lefújta a meccset. Az eredmény körül volt némi kavarodás, a Paok szerint végül elfogadták a gólt, de a bajnokság honlapja szerint 0-0 lett a vége.