Áttekintés a téli olimpia programján szereplő magyar versenyzőkről, napok és sportágak szerinti bontásban.
A magyar sportolók közül a rövidpályás gyorskorcsolyázók mutatkoznak be elsőként a phjongcshangi téli olimpián: az első hivatalos versenynapon, szombaton a 3000 méteres női váltó az elődöntőben szerepel, a női 500 méter selejtezőjében két, míg férfi 1500 méteren három magyar versenyző vesz részt.
A phjongcshangi téli olimpia magyar vonatkozású programja az MTI február 5-i összeállítása alapján (magyar idő szerint):
Február 10., szombat:
Rövidpályás gyorskorcsolya:
női 3000 m váltó elődöntő (Magyarország), női 500 m selejtező (Jászapáti Petra+1 magyar versenyző), férfi 1500 m selejtező (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor+1 magyar versenyző) és döntő 11.00
Február 11., vasárnap:
Alpesi sí:
férfi lesiklás (Kékesi Márton, Samsal Dalibor) 3.00
Február 12., hétfő:
Alpesi sí:
női óriás-műlesiklás (Hozmann Szonja, Maróty Mariann) 2.15 és 5.45
Február 13., kedd:
Alpesi sí:
férfi kombináció (Kékesi Márton, Samsal Dalibor) - lesiklás 3.30, műlesiklás 7.00
Sífutás:
férfi (Kónya Ádám) és női (Szőcs Emőke) klasszikus stílusú egyéni sprint selejtező 9.30, döntő 12.00
Rövidpályás gyorskorcsolya:
férfi 5000 m váltó elődöntő (Magyarország), férfi 1000 m selejtező (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor), női 500 m döntő (Jászapáti Petra?+1 magyar versenyző?) 11.00
Gyorskorcsolya:
férfi 1500 m (Nagy Konrád) 12.00
Február 14., szerda:
Alpesi sí:
női műlesiklás (Hozmann Szonja, Maróty Mariann) 2.15 és 5.45
Február 15., csütörtök:
Alpesi sí:
férfi szuperóriás-műlesiklás (Kékesi Márton, Samsal Dalibor) 3.00
Sífutás:
női szabadstílusú 10 km (Szőcs Emőke) 7.30
Február 16., péntek:
Sífutás:
férfi szabadstílusú 15 km (Kónya Ádám) 7.00
Február 17., szombat:
Rövidpályás gyorskorcsolya:
női 1500 m selejtező (Jászapáti Petra+1 magyar versenyző) és döntő, férfi 1000 m (Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?) döntő 11.00
** Február 18., vasárnap:**
Alpesi sí:
férfi óriás-műlesiklás (Kékesi Márton, Samsal Dalibor) 2.15 és 5.45
Február 19., hétfő:
Síakrobatika:
női félcső selejtező (Swaney Elizabeth) 2.00
Február 20., kedd:
Síakrobatika:
női félcső döntő (Swaney Elizabeth?) 2.30
Rövidpályás gyorskorcsolya:
női 1000 m (Jászapáti Petra+1 magyar versenyző) és férfi 500 m (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor+1 magyar versenyző) selejtező, női 3000 m váltó döntő (Magyarország?) 11.00
Február 21., szerda:
Műkorcsolya:
női rövidprogram (Tóth Ivett) 2.00
Február 22., csütörtök:
Alpesi sí:
férfi műlesiklás (Kékesi Márton, Samsal Dalibor) 2.15 és 5.45
Rövidpályás gyorskorcsolya:
női 1000 m (Jászapáti Petra?+1 magyar versenyző?), férfi 500 m (Liu Shaoang?, Liu Shaolin Sándor?+1 magyar versenyző?) és 5000 m váltó döntő (Magyarország?) 11.00
Február 23., péntek:
Műkorcsolya:
női kűr (Tóth Ivett?) 2.00
Gyorskorcsolya:
férfi 1000 m (Nagy Konrád) 11.00
Február 24., szombat:
Alpesi sí:
csapatverseny (Magyarország) 3.00