Dél-Afrika került a rögbi-vb döntőjébe

Dél-Afrika-Anglia 16-15
Írta: Zoltan Siposhegyi

A címvédő dél-afrikai rögbiválogatott folyamatos hátrányból az utolsó 10 percben fordítani tudott, és mindössze egy ponttal 16-15-re verte Angliát a világbajnokság franciaországi elődöntőjében.

Az esőtől csúszós pályán az első félidőben egyik csapat sem tudott akciót végigvinni, de az angolok két büntetőt értékesítettek. Tíz perccel a meccs vége előtt azonban a dél-afrikai RG Snyman a célterületre birkózta magát, majd Pollard kétszer is jól rúgott. Így október 28-an egy legendás páros Dél-Afrika és Új-Zéland játssza a döntőt. Egyikőjük négyszeres világbajnok lesz.

A franciákhoz hasonlóan szívszaggató vereséget szenvedő Anglia a második vb-bronzmeccsét játssza majd, az ellenfél a csoportkörben egyszer már legyőzött Argentína lesz.